Rekordy zimnej sezóny 2023/24 – Legendy prelyžovali 45x okolo Zeme
Štvrtok 16. Mája 2024
Autor: TMR, PR

0 komentárov

Rekordy zimnej sezóny 2023/24 – Legendy prelyžovali 45x okolo Zeme

Zimná sezóna v najväčších lyžiarskych strediskách na Slovensku – v Jasnej a vo Vysokých Tatrách trvala 151 dní. Aj napriek tomu, že to bolo o 6 dní menej ako pred rokom, najšikovnejší lyžiari si zjazdovky užili naplno. A tak opäť padali rekordy.

Sezónu na Slovensku sme otvárali už 2. decembra v Jasnej a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, poslední lyžiari sa vyviezli lanovkami v stredu 1. mája 2024. Sezóna bola z pohľadu počasia trochu komplikovaná, pretože od konca januára panovali vyššie teploty, no vďaka nadmorskej výške a kvalitnej príprave zjazdoviek sme mohli lyžovačku na Slovensku udržať vo vyšších polohách takmer 5 mesiacov, čo vzhľadom na podmienky, bol možno taký malý zázrak. Ale podaril sa a ľudia si lyžiarsku sezónu užili, takže v konečnom dôsledku sme spokojní a už teraz sa pripravujeme na veľkolepé otvorenie tej budúcej,“ informoval Igor Rattaj, predseda predstavenstva TMR, a.s.

Zaujímavé štatistické údaje priniesol po skončení lyžiarskej sezóny na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku už tradične Gopass. Zaregistrovaní lyžiari aj napriek kratšej sezóne opäť lámali rekordy.

Kráľ lyžiarov v Gopass-e

Kráľom lyžiarskej sezóny 2023/24* sa s 5665 prelyžovanými kilometrami stal Igor z Novej Dubnice na Slovensku. V absolútnych štatistikách Gopass-u obsadili druhé a tretie miesto Jamil a Karel z Českej republiky, najlepší Poliak Jaroslaw skončil na štvrtom mieste.  Vo všetkých prípadoch šlo o majiteľov sezónneho skipasu.

Legendy

Aj v uplynulej sezóne sa mohli lyžiari registrovaní v Gopass-e vďaka prelyžovaným kilometrom dostať do rôznych úrovní - RIDER (20km), RACER (50km), CHAMPION (100km), HERO (250km) až po LEGEND (500km). Viac ako 500km a titul LEGENDA spolu s originálnou nálepkou získalo v uplynulej sezóne spolu 1644 lyžiarov. Všetky LEGENDY spolu prelyžovali v sezóne neuveriteľných 1 803 564km, čo je v praxi 45-násobok obvodu Zeme.

Sviatok zamilovaných prepísal lyžiarsky rekord v Jasnej

Najviac kilometrov za jeden deň lyžovačky nalyžovali lyžiari v lyžiarskom stredisku Jasná. Na sviatok svätého Valentína, teda 14. februára 2024, nalyžovali 195 103 km.  Rekord z minulej sezóny tak pokorili o viac ako 3-tisíc kilometrov. Na druhom mieste v štatistike skončili Vysoké Tatry, kde lyžiari 5. januára nalyžovali 85 066 km. V treťom Špindlerovom Mlýne (CZ) bol rekordný 20. január, kedy lyžiari najazdili 81 188 km. Mimochodom ten istý deň bol rekordný aj v poľskom Szczyrku so 72 593 km.

Najviac dní na lyžiach

Lyžiarka-rekordérka s najväčším počtom dní strávených na lyžiach pochádza z Liptova. Lýdia z Liptovského Mikuláša prelyžovala v sezóne 2023/24 spolu 134 dní.

Gopass SKI sezónka 2024/25

Kým lyžiarska sezóna 2023/24 na Slovensku už bola ukončená, majitelia sezónneho skipasu môžu využiť ešte stále veľmi dobré podmienky na korutánskom ľadovci Mӧlltaler Gletscher v Rakúsku, kde je možné lyžovať až do 16. júna. Ešte do konca mája je zároveň v predpredaji Gopass SKI sezónka 24/25, za najšikovnejšiu cenu 489.- Eur pre verných sezónkarov a 529.-Eur pre nových majiteľov sezónneho skipasu. V ďalších vlnách bude cena sezónky stúpať a v decembri bude v predaji za plnú sumu 699.-Eur.  Gopass SKI sezónka 24/25 okrem aktuálnej lyžovačky na ľadovci  Mӧlltaler Gletscher v Rakúsku umožní lyžovať neobmedzene aj počas celej budúcej zimy vo všetkých strediskách TMR na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry),  v Poľsku (Szczyrk), Českej republike (Špindlerův Mlýn, Ještěd) a Rakúsku (ľadovec Mӧlltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm). Špeciálnou novinkou iba pre majiteľov Gopass SKI sezónky je možnosť zakúpiť si letný sezónny lístok na lanovky v Jasnej a vo Vysokých Tatrách. Detailné informácie o Gopass SKI sezónke nájde verejnosť na webových stránkach gopass.travel.

*k 1.5.2024, oficiálnemu ukončeniu lyžiarskej sezóny 23/24 na Slovensku.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr chopok jasna zima strbske pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!