Neskutočný snowboarding z FIS Snowboard World Cup 2023 Copper Mountain
Štvrtok 22. Decembra 2022
Autor: Boardlife

0 komentárov

Neskutočný snowboarding z FIS Snowboard World Cup 2023 Copper Mountain

Svetový súťažný snowboarding sa znova raz posúva Ďalej a vidieť v ňom nové mená. Nebudeme zdržovať a ideme na výsledky. V americkom stredisku Copper Mounitain sa odjazdil Ďalší sveťák v halpipe a Big Air disciplínach. Zúčastnil sa ho aj náš najlepší freestyle rider Samo Jaroš.

Samo mal našlianuté do finále a ešte dve jazdy súperov pred koncom kvalifikácie to vyzeralo, že postúpi. Samova frontside 1440 chickensalad bola štýlová, vo výške s čistým odjazdom. No ďalší dvaja jazdci z heatu zajazdili taktiež veľké a čisté triky. Len 0,75 bodu delilo Sama od postupu, aj tak veľké Big UP za zajazdené triky a výsledok. V celkovom poradí skončil Samo Jaroš na skvelom 15. mieste, čo je jeden z najlepších výsledkov na sveťáku.

Poďme sa pozrieť, kto sa stal víťazom v jednotlivých kategóriách.

 

Mužský Big Air bol napínavý ako guma v trencloch. Hlavne jazda Marcusa Klevelanda z Nórska bola ohromujúca. Hlavne posledný trik nollie Frontside 1440 taligrab je z vesmíru. K tomu pridal Backside 1800 indy a bral prvenstvo. Druhé miesto bral domáci Chris Corning za Backside 1800 melon a Switch Backside 1620 doublegrab. Tretí skončil mladý Talian Ian Matteoli s Fs 18 mute po starom a Cab 14 indy.

1. Marcus Kleveland (NOR)
2. Chris Corning (USA)
3. Ian Matteoli (ITA)
...
15. Samuel Jaroš (SVK)

V babskej kategóii sa najviac darilo mladej Mari Fukada (JAP) pred druhou Hailey Langland (USA) a treťou Miyabi Onitsuka (JAP). Ešte spomenieme Češku Šárku Pančochovú, ktorá sa prebojovala do finál, kde skončila na peknom 7. mieste.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!