Skatepark týždňa: Mahon skate plaza, Vancouver, Kanada
Sobota 11. Februára 2023
Autor: Tlakbeton

0 komentárov

Skatepark týždňa: Mahon skate plaza, Vancouver, Kanada

Vítame vás v novej rubrike nášho magazínu kde si každý týždeň predstavíme jeden skatepark zo sveta, ktorý upútal našu pozornosť. Začneme dosť netypickým skateparkom z kanadského Vancouveru. Je dielom firmy Transition construction a dizajn urobil legendárny skejťák Moses Itkonen, ktorý dnes pracuje pre značku Red Dragons. Deti pozrite si videá Skateboard party a hlavne legendárne RDS/FSU. Táto značka stojí za celým parkom a park nájdete na instagrame pod heštegom #mahonskateplaza

Park má tvar písmena U a kopíruje tvar akéhosi tenisového ihriska, ktorý obklopuje z troch strán. Vstup je prvá rovná polovica dolu kopcom so začiatku s jednoduchšími prekážkami a potom mega zložitými bariérami kde by sa väčšina z vás milé deti posrala a povedali by ste, že to je veľmi strmé. Park sa lomí corner transferom a čo nás zaujalo najviac je druhá časť.

Jej dizajn je ultra jednoduchý a spočíva hlavne v 29 metrov dlhom múriku z granitu. Jednotlivé bloky sú pri sebe položené, takže si jednoducho môžete merať ako ďaleko ho prešmýkate podľa počtu blokov. Okrem toho je v tejto časti rovný rail a dva ďalšie múriky. Jednoduché a geniálne. Za nás je park extrémne premyslený, vyzerá že Moses si urobil dizajn pre seba, čo môžete niektorí považovať za egoistické no za nás to je najlepšie riešenie. Tak vznikajú najlepšie parky.

Zdroj: instagram @mosesitkonen
Autor: Tlakbeton

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark miloš beton

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!