Jazdenie sa blíži, v Jasnej a vo Vysokých Tatrách spustili zasnežovanie zjazdoviek
Utorok 14. Novembra 2023
Autor: TMR

0 komentárov

Jazdenie sa blíži, v Jasnej a vo Vysokých Tatrách spustili zasnežovanie zjazdoviek

V októbri odštartoval predpredaj skipasov, v polovici novembra spustili zasnežovanie. Lyžiarska sezóna je na dohľad.

Zimné strediská využili ochladenie a snežné delá začali produkovať prvé kopy snehu. „V Jasnej sme začali v nedeľu popoludní, zasnežovali sme na severnej aj južnej strane Chopka od výšky zhruba 1300m, v akcii bolo 180 zasnežovacích bodov. Výborné je, že predtým napadol aj prírodný sneh, vo vyšších polohách dokonca miestami aj 30 cm, čo je super, pretože každý centimeter sa počíta. Máme podklad a pokračujeme v príprave svetovej sezóny v Jasnej,“ uviedol riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Špeciálnu pozornosť budú v Jasnej venovať zjazdovke, na ktorej sa uskutočnia preteky Svetového pohára v dňoch 20. -21. januára 2024.  „Tam od začiatku zasnežujeme s vyšším podielom vody, aby bol podklad čo najkompaktnejší a mohli sme na ňom ďalej pracovať. Vďaka tomu, že nám ochladenie  umožnilo spustiť zasnežovanie o niečo skôr ako v minulých sezónach, verím, že pre svetovú špičku pripravíme perfektné podmienky,“ doplnil šéf lyžiarskych tratí Maroš Kupčo.

Zasnežovanie spustili aj vo Vysokých Tatrách. „Zasnežovať sme začali o polnoci na pondelok, podmienky nám umožnili ako prvú vetvu spustiť zasnežovanie zo Skalnatého Plesa smerom dole na Štart,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Zasnežovali sme zhruba 8 hodín a v akcii bolo 50 zasnežovacích bodov,“ doplnil Ján Kozubík, šéf lyžiarskych tratí v Tatranskej Lomnici. Zasnežovanie vo všetkých strediskách bude pokračovať podľa aktuálnych poveternostných podmienok. 

Lyžiarske strediská informovali, že lyžiarsku sezónu 2023/24 by chceli otvoriť 2. decembra v Jasnej, 9. decembra na Štrbskom Plese16. decembra v Tatranskej Lomnici. Predpredaj skipasov odštartoval 30. októbra na gopass.travel, kde si lyžiari môžu nakúpiť skipasy na jednotlivé dni sezóny za flexibilné ceny. Najvýhodnejšiu lyžovačku pre aktívnych lyžiarov naďalej garantuje Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá  ponúka viac ako 200 km zjazdoviek v 10 strediskách v 4 krajinách. Pre všetkých návštevníkov horských stredísk Jasná a Vysoké Tatry ubytovaných v hoteloch TMR je k dispozícii atraktívny benefit -  na každú noc pobytu získavajú skipasy/lístky na lanovky ako aj vstupy do vodných parkov Tatralandia a Bešeňová. 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr gopass jasna pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!